Güzellik

Yaz geliyor artık doğal makyaj zamanı!

Yaz demek doğal makyaj demek

Toplanın doğal makyaj yapıyoruz! Hazır yaz mevsimi de gelirken eminim ki siz de ağır makyaj yapmak istemiyorsunuzdur. Yazın daha çok yumuşak tonlu ve parlak cilt görünümlü makyajlar yapmaya yatkınız. Allıklar, pembe, şeftali tonlu rujlar, bronzerlar, highlighterlar favorilerimiz ortasında. Bakalım bu gereçleri de kullanarak nasıl daha doğal makyaj yapabiliriz?

BB krem uygulaması

Doğal makyaj yapmaya karar verdiyseniz fondötenleri bir kenara bırakma zamanı! BB ya da CC krem yaz için kusursuz seçimler. BB kremler ince yapıda oldukları için hem gözeneklerinizin kapanmasını engelleyeceksiniz hem de daha hafif bir makyaj yapmış olacaksınız.

Şeftali tonlarında göz makyajı

”Yokmuş gibi” makyaj yapmak istiyorsanız ağır göz makyajından kaçınmanız gerekir. Şeftali yahut gül kurusu tonlarında seçimler yapmak en doğrusu. Bu tonları kullanırken farınızı fırça yardımıyla yeterlice dağıtın. Âlâ dağıtılmış bir fark daha doğal bir görünüm sağlar.

Tek kat maskara

Birbirine yapışmayan ve doğal duran kirpikler için tek kat maskara sürmelisiniz. Şayet yeniden de kirpikleriniz birbirine yapışıyorsa kaş fırçası ya da bitmiş bir rimel fırçasıyla kirpik tabanlarınızı tarayarak yapışan kirpiklerden kurtulabilirsiniz.

Gül kurusu rujlar

Ruj, makyajlarımızın en besbelli ve en vazgeçilmez kesimidir. Doğal bir görünüm için ruj seçimi çok değerli. Benim teklifim gül kurusu tonlarını tercih etmeniz. Hem göze fazla abartılı gelmeyecek hem de makyajınıza doğal bir hava katacak!

Allıklar olmazsa olmaz

Evet kızlar doğal makyajın olmazsa olmazı allık! Pembe alt tonlu allıklar yanaklarınızı güneşten hafif kızarmış üzere gösterecek. Tıpkı vakit da allık kullanmak yüzdeki donuk, solgun manzarayı ortadan kaldırır ve cildinize canlı bir görünüm verir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/yaz-geliyor-simdi-dogal-makyaj-zamani/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu