Güzellik

Yemek yiyerek cildinizi güzelleştirmek ister misiniz? İşte cilt dostu besinler!

Bitter çikolata

Bitter çikolatanın cildinize güzel geleceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız çabucak anlatıyorum. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu bitter çikolata tüketen insanların cildinin, tüketmeyenlere oranla daha nemli ve parlak olduğu tespit edilmiş. Kakao yüksek oranda antioksidan içerdiği için tatlı krizlerinizde bitter çikolata tercih etmenizde yarar var. Lakin dikkat! Tükettiğiniz çikolata saf kakao içermeli.

Somon

Somon üzere yağlı balıklar cilt hoşluğu ve sıhhati açısından son derece yararlı. Zira bu besinler omega-3 açısından epeyce varlıklı. Bilhassa kuru cilde sahip beşerler için yağlı balık tüketimi öneriliyor.

Avokado

Günümüzde kahvaltıların yıldızı haline gelen avokado cildiniz için de epey değerli. Avokado cildinizin nemli ve canlı kalmasına yardımcı olur.

Brokoli

Brokoliyle herkesin ortası uygun değil. Bu bilinen bir gerçek fakat cildiniz sağlıklı ve hoş olsun istiyorsanız tüketmeniz de yarar var. Brokoli cildinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıyeten cilt sağlınız için çinko üzere pek çok minerallerle dolu.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/yemek-yiyerek-cildinizi-guzellestirmek-ister-misiniz-iste-cilt-dostu-besinler/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu