Güzellik

Yılın en argümanlı saç bölümleri, renkleri ve modelleri

70’lerin sarıları

2021 yılına 70’lerin shag saç bölümü damga vururken bu yıl retro ilhamımızı 70’lerin dramatik sarılarından alıyoruz. Koyu renk taban görünümüyle yumuşak sarı tonlarının birbirine geçtiği bu trend, doğal kahküllerle birleştirildiğinde çağdaş bir Bridgette Bardot karizması yaratıyor.

Mixie kesiti

Mixie, yılın en taze ve en tezli trendi. Mixie bölümün, mullet kesitle birleştiği bu saç bölümü cüret istese de çok kullanışlı görünümlerle karşımıza çıkıyor. Bu saç kesitinde en kıymetli ayrıntı katların hakikat verilmesi. Günlük kullanım için pomad yahut biraz wax ile şekillendirebilirsiniz.

Bob

Bob kesim, son birkaç yılda yerini uzun saçlara bıraktıktan sonra büyük bir geri dönüş yapıyor. Her türlü bob kesitin trend olacağı 2022 yılında en çok Fransız tarzı dikkat çekecek. Uzunluk bob denilen erkek çocuklarını anımsatan eforsuz küt kesitler, ince telli saçlar için ülkü. Biraz daha feminen görünümleri tercih edenler için kahküllü Fransız bob tarzları öne çıkıyor. Klasik bob da her zamanki yerini koruyor.

Bakır tonları

Kendall Jenner ve Gigi Hadid’in bakır saçlarıyla karşımıza çıkması tesadüf değil. Bakır tonları 2022 yılında adeta rönesansını yaşıyor. Saçlarınızla ilgili savlı bir değişiklik yapmak istiyorsanız bakır tonlarını denemenin tam sırası.

Düz saç    

Parlak görünen saçlar bu yılın en büyük trendlerinden bir tanesi. Bu yüzden tabandan uça parlak bir görünüm yaratan düz fön ziyadesiyle tercih ediliyor. Bilhassa ortadan ayrılmış, kulağın ardına atılmış düz saçlar doğal, eforsuz, bakımlı bir görünümün anahtarı.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/yilin-en-iddiali-sac-kesimleri-renkleri-ve-modelleri/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu