Güzellik

Yüz çilleriniz yok diye üzülmeyin! İşte geçersiz çil imali tanımı

Doğal görünümün trend haline gelmesiyle birlikte, alışılagelen makyaj rutinlerinde de değişikliğe gidiliyor. Bir devir moda olan ince ve biçim verilmiş kaşlar kalınlaştırılıyor, koyu renkli makyaj gereçlerinin yerini ise daha pastel tonlar ve soft renkler alıyor. Bununla birlikte porselen üzere görünen deri makyajları da günlük makyaj için çok fazla tercih edilmiyor. Artık hafif yapılı fondötenler ile elde edilen doğal ve canlı görünümler tercih ediliyor. Tüm bunlara bağlı olarak doğal görünüm deyince akla birinci yüz çilleri geliyor. Bu yaz çiller çok moda! Biz kızlar çilleri seviyoruz zira bizi daha genç, dinamik ve kabul edelim ki şirin gösteriyor. Sizlerde doğal çiliniz yoksa ve çil istiyorsanız tahlili çok kolay. Küçük bir makyaj hilesiyle kendinize çil yapabilirsiniz.

Düzmece göz kalemi ile çil nasıl yapılır?

  1. Cildinizi güzelce temizleyin. Nemlendiricinizi ve üzerine de güneş kreminizi uygulayın.
  2. Cilt makyajınızı (fondöten-kapatıcı-allık-kontür) yaptıktan sonra asıl kahramanı devreye sokun, çok koyu olmayan açık kahverengi göz kalemi.
  3. Göz kaleminizi burnunuzun üzerine ve yüzünüzün ortasına, dik bir formda hafif hafif değdirin. Cildinize büyük küçük orantısız noktalar kondurun. Kimi yerlerde seyrek kimi yerlerde kümeli noktalar yaratmanız görünümünüzü daha doğal kılacak.
  4. Güçlü bir makyaj sabitleyici ile çillerinizin kalıcı olmasını sağlayın.

Kına ile çil nasıl yapılır?

  1. Kınayı yüze uygulamadan nasıl bir renk olduğunu anlamak için kol üzerine az ölçüde eseri uygulayın ve rengin yüze uygulama için uygun olup olmadığına bakın.
  2. Öncelikle çok kaliteli içeriğinde kimyasal boya içermeyen ve koyu renk veren bir kına bulmanız lazım. Mesela şu ellere desen yapmak için kullanılan kınalardan olabilir.
  3. Uygulamayı nasıl yapacağınıza gelince ucu sert ve ince dudak fırçasından yardım alabilir daha görünmez ve küçük çiller yaratmak için kürdan kullanabilirsiniz.
  4. Pak bir cilde gelişi hoş minik noktalar yapın burun üstü ve elmacık kemiklerine uygulamaya başlayın.  Güneş yükselti bölgelerini daha çabuk tesirler bu yüzden burun üstüne biraz daha ağır çil efekti yapabilirsiniz.
  5. Çillerin dayanıklılığı bekletme mühletine nazaran değişiyor. Çok uzun bekletmeyin yüzünüzde kuruduğu an yıkamanızı öneririz. Uzun bekletirseniz rengi daha koyu ve yaklaşık 10 güne kadar dayanıyor. Hafif bir renkte bıraktıysanız azamî 5 güne kadar kalıyor.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/yuz-cilleriniz-yok-diye-uzulmeyin-iste-sahte-cil-yapimi-tarifi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu