Güzellik

Yüz yogası nedir ve nasıl yapılır?

Kaz ayakları, gıdı sarkması, yanak sarkması üzere birçok yaşlanma belirtilerini erteleyen yüz yogasının pek çok yararı vardır. Bedenimizde olduğu üzere yüzümüz de kaslar bulunmaktadır. Yaşın İlerlemesi ile bu kaslar da yaşlanarak deforme olmaktadır. Yüzde yaşlanmaya bağlı olarak çökmeler, sarkmalar ortaya çıkabiliyor. Tahlil için botoks, dolgu yahut estetik operasyonlar üzere metotlar bulunsa da pek çok kişi yüz yogası ile yüz kaslarını şekillendirmek istiyor. Bu sebeple de yüz yogası, daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmak isteyen bireyler tarafından araştırılıyor. Pekala, yüz yogası nasıl yapılır? İşte yüz yogası hakkında merak edilenler…

1. Alnınızdaki ince çizgiler ve kırışıklıklar:

Birinci olarak iki elinizle yumruk yapın. Parmaklarınız size gerçek bakarken orta parmaklarınızın eklemlerini alnınızın ortasına yerleştirin. Orta derecede basınç uygulayarak şakaklarda biten alnın her iki tarafına yanlışsız nazikçe ellerinizi kaydırın. Bu idmanı 6 kere tekrarlayın.

2. Kaz ayakları ve sarkık göz kapakları:

Her iki elinizin orta ve işaret parmaklarını kullanarak V işareti yapın. Orta parmaklarınızı kaşlarınızın iç kenarına ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın dış kenarına yerleştirin. Orta derecede baskı uygulayın ve çekin. 8 defa tekrarlayın.

3. Göz altı torbaları ve sarkık kaşlar:

Avuç içlerinizi yüzünüzün yanlarına, yüzük parmaklarınızı da  kaşlarınızın ucuna gelecek formda yerleştirin. Cildinizi gerdirmek için ellerinizi yavaşça üst yanlışsız hafif bir baskı uygulayarak kaydırın. 4 sefer tekrarlayın.

4. Ağız ve dudak köşesindeki çizgiler:

Oturun ve başınızı yavaşça geriye yanlışsız eğin. Dudaklarınızı sıkıca büzün öpücük yapar üzere form verin ve ileriye hakikat itin. Bırakmadan evvel 10 saniye pozda kaldığınıza emin olun. Antrenmanı 5 kere yapın.

5. Boyun ve çene sarkması:

Boynunuzun gergin durması için başınızı yavaşça geriye hakikat yatırın. Alt dudağınızı şişirerek gerginliği ağırlaştırın. Parmaklarınızı boynunuzun her iki tarafına yerleştirin ve yumuşak hareketlere köprücük kemiğinize yanlışsız inin. 5 sefer tekrarlayın ve her tekrarda boynunuzdan başlamayı unutmayın.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/yuz-yogasi-nedir-ve-nasil-yapilir/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu