Güzellik

Yüzünüzdeki çiller yaşlandığınızı gösterir! Tahlil: 1 tatlı kaşığı yeşil çay maskesi

Yüzünüzdeki çiller yaşlandığınızı gösterir yani yalnızca 1 tatlı kaşığı yeşil çay probleminizi ortadan kaldırabilir, nasıl olduğunu bilin. Yüzünüze erken yaşta çiller geliyor, bu yüzden onları azaltmak için bu kolay tedbirleri de alabilirsiniz.

Pigmentasyon Tahlilleri: Yanlış beslenme alışkanlıkları ve vaktin daha az olması nedeniyle cilt bakımına gereğince itina gösterilmemesi nedeniyle gençlikte yaşlılık yüzde yaşlanmaya başlar. Her şeyden evvel çillerle başlar. Yüzdeki çillerin ortaya çıkmasının pek çok nedeni olabilir fakat vaktinden evvel yüzünde çilleri olanlar cildine ekstra itina göstermeleri gerekir.

yalnızca yüzünüzün hoşluğunu bozmakla kalmaz, birebir vakitte yaşlı görünmenize de neden olur. Bu türlü bir durumda, birtakım doğal ilaçları benimsemeniz gerekir. Yeşil çay, pigmentasyonu artıran cilt hücrelerini bloke eden bileşikler içeriyor. Bu nedenle içmenin yanı sıra yüze uygulamak da yararlıdır.

Yeşil çay su ve bal maskesi​

Çiller için yeşil su ve bal tanımı;

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yeşil çay suyu
  • 1 çay kaşığı bal
  • 2 damla E Vitamini

Yöntem:

  1. 1 su bardağı suyu ısıtın ve üzerine yeşil çayı ekleyin.
  2. Daha sonra bu suyu süzün ve soğutun.
  3. Bu suda bal ve E vitamini karıştırın.
  4. Şimdi bu karışımla yüzünüze yavaşça masaj yapın.
  5. Bu karışımı yüzünüzde 10 dakika bekletin ve akabinde yüzünüzü suyla yıkayın.
  6. Bu çil maskesini haftada iki sefer kullanın.
  7. Bu , kuru cilde sahip olanlar için çok yararlı olabilir.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/yuzunuzdeki-ciller-yaslandiginizi-gosterir-cozum-1-tatli-kasigi-yesil-cay-maskesi.3434/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu