Güzellik

Zımnî hoşluk formülü: Kahve

Türk kahvesi hepimizin en sevdiği şeylerden bir tanesi. Çabucak çabucak hepimiz günde bir seferde olsa yorgunluk kahvesi yaparız kendimize lakin yalnızca yorgunluk için değil maske formda uygulamak içinde kahveden yardım alabiliriz. Artık kendinize bir Türk kahvesi yapın bir hoş için kalan telvesini yıkamayın zira birazdan işinize yarayacaktır.

Hoşluk için kahve nasıl hazırlanır?

İmali da uygulaması kadar epeyce kolaydır.  Sonucu ise eksiksiz, kalıcı bir hoşluktur. Bunun için öncelikle kendinize hoş bir Türk kahvesi yapın sonra içtikten sonra telvesini dökmeyin farklı bir kabın içerisine bir çay kaşığı zeytinyağı ek edin ve jöle kıvamına gelene kadar karıştırın. Cilde uygulamadan evvel cildinizi temizleyin ve sonrasında bir kaşık yardımıyla yada elinizle cildinize ince bir katman halinde sürün.. 30 dakika bekletin. Sonrasında ılık su eşliğinde sabun olmaksızın cildinizi durulayın. Bu süreç her gün uygulanmalıdır.

Hoşluk için kullanılan kahvenin cilde sağladığı yararlar 

Ciltte oluşan çiller sizi rahat edebilir. Fakat, her gün nizamlı olarak cilde sürülen kahve ciltte oluşan çilleri yok ediyor. Can sıkıcı olan cilt lekelerini de zımnî formül olan kahve gidermektedir. Bunların yanı sıra, sivilce ve izlerine de cilde sürülen kahve yeterli gelmektedir. Cilde parlaklık faydasını da sağlayan kahve, birebir vakitte cilt rengini açarak, beyazlamasını sağlamaktadır. Cilde uygulanan kahve süreci, cildin kuruluktan kurtulmasını sağlayarak nemlendirmektedir. Bu durumda, cildin çatlayarak berbat görünümde olmasını da engellemektedir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/gizli-guzellik-formulu-kahve/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu